Proč tak vyhledáváme utrpení?

Říkáme si, že chceme být šťastné. Kdo by také nechtěl být? Nechci být smutná, plakat po večerech do polštáře. Není důvod to chtít, když se však v hloubi své duše zamyslím nad tím, jak se chovám, skoro mi až přijde že ve skutečnosti šťastná být nechci. Nebyl by potom důvod trápit se zbytečnostmi, snažit se mít vše dokonalé, počínaje dokonalým vzhledem, dokonalou prací, dokonalou rodinou a dokonalou náladou s dokonalým životem.

Images that show what it feels like to suffer from mental illness. Bringing the inside to the outside.

Je dokonalost to, co mě udělá spokojenou a zářící jako nejjasnější slunce? Dlouho jsem nad touto otázkou rozmýšlela. Čím víc se snažím dosáhnout dokonalosti, tím víc úsilí mě to stojí. Jsem vyčerpaná, věnuji tlačení se do perfektnosti mnoho času, energie a na konci dne se ohlédnu zpět a opět vidím, že nic není, jak jsem si představovala. Je to neskutečně vyčerpávající. Možná by mě nedokonalost rozveselila mnohem více. Nebyla bych smutná, že není vše, jak jsem si představovala.

Myslím, že jedna z největších příčin našich vrásek na čele jsou očekávání, která se nesplní. Narážím na to často. Očekávám, že upeču nejchutnější koláč, nakonec se připálí. Očekávám, že za tři roky budu mít úžasně placenou práci, nakonec práci mám, ale nejsem bohatá, jak jsem si představovala. Očekávám, že mi mé vlasy, které jsem si v návalu rozdováděnosti ostříhala po bradu, za rok vyrostou do své původní délky, ale snad ani nerostou. Očekávám, že když si koupím zázračný prášek, tak mé prádlo bude krásně bílé jako z reklamy. Ukazovali to tam přece! Ve skutečnosti však vypadá jako by se snad ani nepralo, je zašedlé a hnusné.

Řekla jsem si DOST! Už si nechci nic plánovat, nechci zažívat ta ničemná, zbytečná zklamání pořád dokola. Připadám si pak jako křeček, který pořád běhá ve svém kolečku a všude ho čeká krutá rána reality. Buďte i vy nadšené z toho, jak věci přichází.

Vše dobré,

S láskou

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku