Proč je láska náš úhlavní přítel nebo nepřítel?

Slyším to neustále kolem sebe „Toužím po lásce, ale tolik se jí zároveň bojím.“, „Nevím, zda mám sílu na to zažít další zklamání, odmítnutí milovaným člověkem.“, „Co se týče práce, koníčků, jsem z nich tak šťastná, jakmile však přijde na lásku, cítím se zranitelně a raději proto každého odmítnu, než aby mi ublížil.“.

Jeden by si skoro až mohl myslet, že zamilovat se je největší peklo na Zemi. Je to noční můra každého. Nikdo to nechce, ale přeci jenom po tom každý touží. Kdo by nechtěl, aby na něm někomu záleželo, mohl se opřít do pevného objetí a zažít ten pocit bezpečí. Proč tomu nedáme prostor? Proč si šlapeme po štěstí? Jsme jedinými bytostmi na světě, co s tím něco mohou udělat. Nikdo jiný nám v tom nemůže bohužel, ale i naštěstí pomoci.

Je to úděl každého z nás. Můžeme si myslet, že jsme na vše samy a je to pravda. Nikdo nám nemůže uškodit, ale ani pomoci. Otevřít se druhému je velký dar, především pro nás. Když nás druhý má možnost poznat, poznáme samy rychleji zda si rozumíme a hodíme se k sobě. Když se ze strachu bojíme ukázat svoji jakoukoliv citlivější stránku, druzí nás nechápou. Jsme pro ně jako mramorové sochy bez duše.

Ráda se procházím v galerii a prohlížím si nejrůznější obrazy. Jsou tak krásné, hýří všemožnými barvami, přesto jim však něco chybí. Chybí jim duše. Vidím, že na obrazu jsou bílí koně, na nich jezdci s krásnými dívkami. Vše vidím, přesto však nechápu. Nemohu si s nimi popovídat, zeptat se jich, jak se mají, proč tak rychle klusají, před čím utíkají? Prchají nebo cválají jen tak pro radost? Když nevím, co si vyobrazené postavy myslí, vymyslím si svoji verzi a věřím jí. Nemám jinou možnost, jak to zjistit.

Otevřít se druhým představuje velkou odvahu, ale odvážnému štěstí přeje.

Buďme odvážné, alespoň trošku, to bohatě stačí!

 

Vše dobré,

S láskou

 

 

 

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku