Proč se muži odtahují a ženy přitahují

Jistě to znáte. Muž v jeden okamžik září láskou a nadšením, ale pak najednou zmizí. Je mrzutý, nechce si povídat, nechce s vámi trávit čas. Je to jako studená sprcha. Co se stalo? Člověk by tomu ani sám nevěřil, jak může taková změna nastat.

Své o tom ví i má kamarádka Monika

Filip je super chlap. Je s ním zábava, můžu se na něj spolehnout. Teď je to ale zvláštní. Máme asi nějakou krizi. Vůbec se mnou nemluví, celé dny se dívá upřeně do televize a neprojevuje o mě žádný zájem. Jsem z toho celá nešťastná. Snažím se s ním komunikovat, vymyslela jsem romantickou večeři ve dvou, povídám mu, jak jsem se měla v práci, ale on mě skoro ani nevnímá. Už jsem z toho nešťastná. Asi už mě nemiluje.

 

My ženy, když vidíme, že se někdo trápí a odtahuje, je naším láskyplným projevem se mu věnovat, dát mu najevo svůj zájem. Je to vstřícné gesto. Muži to však mají přesně naopak. Oni berou za projev láskyplné péče nechat ostatní, ať si své problémy vyřeší sami. Jediná výjimka je, když druhý za nimi přijde a začne o problému hovořit. To vnímají jako jasnou pobídku k diskuzi a podporujícímu přístupu.

Pokud však muž nehovoří, vyhýbá se jakémukoliv kontaktu, znamená to, že má v sobě příliš mnoho pocitů. Neví, jak si s nimi poradit. Snaží si vytvořit svůj klid, prostor, kde si může vše promyslet, přijít na řešení svých trablů. Když se mu žena snaží s dobrým úmyslem pomoci a najít s ním řešení pro jeho problémy, není na to ještě připraven. Čím víc se ona přitahuje, tím více se on odtahuje.

Když se muž odtáhne, nemusí to nutně znamenat, že se odtahuje od vás. Může to tak sice být, ale taktéž nemusí. Pozná se to podle toho zda se rád vrátí a je jako vyměněný, opět radostný. Muž se nevrací, když ho nezajímáte. Proto když vidíme muže, jak se odtahuje, nejlepší co pro něj můžeme udělat, je dopřát mu čas. Nenaléhat na něj. Nabídnout mu pomoc nikdy neuškodí, pokud však reaguje podrážděně a nezúčastněně, prospěje mu více klid a prostor si vše pořešit sám.

Až muž pocítí, že je v harmonii sám se sebou, rád se vrátí a bude opět láskyplný a vřelý jako dříve. Když se muž odtáhne, je to nejlepší co můžeme udělat, nechat ho ať je odtažený a místo toho si vyplnit volný čas koníčky, kamarádkami, rodinou.

 

S láskou

 

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku