Proč muži nepíšou a nemluví

Častým kamenem úrazu v komunikaci mezi mužem a ženou je odlišné pojetí komunikace.Pro nás ženy je radostí si povídat o všem možném, co jsme zažily, co cítíme a je to pro nás projev sympatií a lásky.Jsme schopné povídat si hodiny s kamarádkou a vůbec nás nepřepadne únava. Jsme naopak o to čilejší a šťastnější.

Oproti tomu muž je v tomto směru jiné nátury. Jeho přirozeností je bojovat, chránit svoji rodinu, věci, které jsou pro něho důležité. Je to tvrdý chlap mluvení ho akorát zdržuje od akce. Mluví jen když má co říct.

Mám svého bratra, se kterým si moc rozumíme. Hezky se o mě stará a vím, že mu na mu na mě záleží. Proto jsem se zde rozhodla odtajnit naši ukázku běžné konverzace.

 

 

Sourozenecký vztah je naprosto odlišný od partnerského vztahu, ale je vidět, že když muž málo mluví (píše), vůbec to nemusí znamenat, že si nechce povídat. Jeho krátké odpovědi neznačí, že mu na vás nezáleží.

Muži na nějaké vykecávání nejsou. Mluví stručně, pouze nejdůležitější. My ženy se zpravidla necháme unést svými pocity a naše otázky, odpovědi jsou projevem aktuálního rozpoložení. Muž si však své odpovědi pečlivě rozmýšlí. Chce mluvit k věci, neví co má více říct. Všimněte si, že on v této ukázce dokonce odstartoval celou konverzaci.

Pokud muži trvá déle než odpoví, zpravidla to znamená, že neví co by k tomu řekl. Chtěl by něco říct, ale neví co. Nechce vypadat hloupě. Od dětství muži jsou vedeni ke skrývání svých pocitů. Nikdo je neocení za to, že se rozpláčou sotva spadnou z kola.

Každý jim řekne „Nebreč. Kluci nebrečí.“. Usilovně se snaží být drsní kluci, a potom si najednou uvědomí, že vůbec neumí se ženami komunikovat.

Když se na ně žena utrhne a vyčítá jim, že málo mluví, zpravidla se jich to velice dotkne a budou o to více zvažovat slova, která řeknou. Výtky a křik ze strany žen, je budou stresovat, o to více se budou uzavírat, aby náhodou konverzaci nepokazili.

Láskyplná a podporující žena, která jim jejich stručnost nevyčítá, jim umožňuje se postupně, pomaloučku učit jak být sdílnější a otevřenější.

 

S láskou,

 

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

 

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře
  1. Martina napsal:

    Toho svyho mam chut pretrhnout kdyz mu napisu esej a on na to jenom OK.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku