Jaký vztah máte? Je to despota, běžec nebo hrdina?

Často se ženy kolem mě diví, jak moc dobře dokáži odhadnout jaký typ vztah mají. Vím, co bude následovat, jaký byl její minulý vztah, jaký bude její budoucí. Není vůbec těžké to vědět. To, jak moc sebe máme rády, jak moc dobře pracujeme samy se sebou nás předurčuje k tomu, kdo nás vyhledává a koho vyhledáváme my. Když spolu mají dva lidé vztah, je to svobodné rozhodnutí obou dvou. Muž se k nám může chovat jakkoliv, ale pokud mu na tyto pravidla hry nepřistoupíme, tak buď své chování upraví nebo jdeme o dům dál do náruče našeho super hrdiny, do náruče muže našich snů a nejtajnějších představ.

To, do jaké míry následujeme své představy a co nám je příjemné určuje naši osobnost tvořenou od nejranějšího mládí. Jakékoliv nepohodlí ve vztahu vždy znamená, že jdeme proti svému přesvědčení, jak to má vypadat. Nebudu vás déle napínat, pojďme se na to podívat. Typy vztahů jsou tři a to: Despota, Běžec a Hrdina. Rozebereme si, co a jak.box

  1. Despota

Tento muž je velmi komplikovaný, často o sobě prohlašuje že má deprese, těžké dětství, traumatické zážitky, náročnou práci a tím nám zdůvodňuje své chování. Nese to před sebou jako kříž utrpení. Zachová se k nám ošklivě a své nepřípustné chování posvětí svou slabinou. „Nemůžu za to, že jsem výbušný. Když jsem byl malý, často mě otec mlátil a dodnes jsem se s tím nesrovnal.“

Není to žádný vztah. Despota nás vždy chce ovládat, často nás opravuje, usměrňuje, co máme nosit, jak máme mluvit až můžeme snadno dojít k závěru, že jsme neskutečné nuly, absolutně neschopné. Své zážitky má o tom moje kamarádka Karolína.

V dětství jsem zažívala velké utrpení. Měla jsem dominantního otce, co mě často bil, slovně mi nadával. Byla jsem z toho často nešťastná. Jediné, po čem jsem toužila bylo utéct. Odpočítávala jsem dny až mi bude 18 a konečně se odstěhuji do svého. Zanedlouho jsem poznala v práci kolegu Tomáše. Jiskřilo to mezi námi a byla to velká láska. Jak čas plynul, všimla jsem si, že mě často shazuje. Začalo to tím, že mi říkal, že se svým přístupem to daleko v práci nedotáhnu. Vybíral mi oblečení, co mám nosit, jak se mám líčit. Když jsem přišla nenamalovaná, velice mi to vyčítal. Cítila jsem se absolutně neschopně až jsem se rozhodla vztah ukončit.

  1. Běžec

Když se vysvobodíme ze svého prokletí vztahu s despotou, jsme schopné větší sebelásky. Lépe si uvědomujeme, co chceme a co ne. Máme jasno, že s mužem, co se k nám chová ošklivě být nechceme. Když dojdeme k takovému uvědomění, může přijít běžec. Je to velká změna k lepšímu. Zaplaví nás láskou, nákloností, o které se nám dříve ani nesnilo. Najednou se před námi otevře celý svět. Vidíme, jaké to je, když nás někdo skutečně zbožňuje.

Běžec nás zahrne láskou, ale pak zmizí. Týden, dva, tři se neozve. Jsme z toho zmatené, co jsme udělaly špatně? Následně se ozve a je jako dřív, opět láskyplný. Ukonejšíme samy sebe a opět zmizí a není po něm ani vidu ani slechu. Dojde nám, že nás má rád, ale bojí se vztahu, nechce se vázat. Teď už je pro nás situace jiná. Vidíme, jaké to je být milovaná a nechce se nám o ten úžasný pocit přicházet.

  1. Hrdina

K muži, co je náš hrdina se dopracujeme až tehdy, když víme, co chceme. Milujeme samy sebe bez podmínek a jsme připraveny milovat stejně muže a on je připraven milovat nás. Dospět do tohoto stádia je cesta, kterou někdo překoná rychle, jiný se k ní propracuje postupně. Většina lidí to má jako dlouhodobou metu, ke které se dostanou až nastane ten pravý čas.

Muž nás velice zbožňuje, projevuje soustavný zájem, nikam nemizí, chce s námi být i když jsme naladěné, i když jsme protivné a nepříjemné. Máme v něm oporu díky jeho stabilitě oddanosti.

V jakém stádiu vztahů jste vy? Těším se na komentáře. 😊

 

Vše dobré,

 

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře
  1. Anicka napsal:

    Dekuji za tento clanek. Otevrel mi oci. Bohuzel jsem zatim ve fazi bezce, ale kdyz vidim, ze uz mam za sebou despotu, tak mam radost. Jsem trochu jako hlemyzd

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku