Jak se zorientovat v bludišti slov?

Když jsem byla ještě dítě, měla jsem jiný pohled na svět, než je tomu dnes. Měla jsem své růžové brýle, pomocí kterých jsem viděla vše zahalené do růžových odstínů. Líbilo se mi to. Měla jsem snadný život. O nic moc jsem se nemusela starat. Mojí jedinou starostí bylo, zda obleču panenku do zelených nebo fialových šatů nebo jestli dostanu kupu bonbonů.

Byl to sen. Časem jsem si však začala uvědomovat, že možná není vše tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Lidé kolem mě něco říkali, pak ale dělali něco úplně jiného. Jak mám tomu rozumět? Byla jsem zcela zmatená. Všímala jsem si těchto propastných rozdílů stále častěji.  Kde je potom ta pravda? Když sousedka říkala svojí kamarádce, že už nikdy nebude kouřit a další den jsem ji viděla na verandě zapalovat si cigaretu? Začínalo se mi rozjasňovat.

Stejně to mají muži. Jsou ve své podstatě stejní jako mnoho z nás. Leccos řeknou, ale až sledováním skutků lze objektivně posoudit, jak to je. Kolikrát mi kamarádka povídala o své vydařené schůzce. Zářila štěstím, popisovala mi schůzku v kině, jak jí její obdivovatel skládal komplimenty, osnoval další setkání, ale pak se nikdy neozval. Kolikrát mé kolegyni Alžbětě její přítel šeptal do ouška, jak moc ji má rád, ale má na ni málo času kvůli náročné práci, aby pak zjistila, že rozhodně není jediná žena v jeho životě. Jeho náročnou prací ve skutečnosti byly Romana a Simona.

Zaobalit své úmysly do hezkého balení slovíček co se hezky poslouchají je jedna věc, ale není od věci zamyslet se nad tím co uvidíme až tuto líbivou bublinu propíchneme. Jaká bude realita? Je náročnou prací ve skutečnosti Romana a Simona? Když mě tak miluje, proč si stále udržuje odstup? Otázek nás může napadnout bezpočet. My ženy máme silně vyvinutou intuici. Víme to zpravidla velmi dobře, ale často si namlouváme, že situace je jiná a v hlavě si přehráváme pěkná slova co nám náš milý řekl.

Vím, že je to těžké si připustit realitu. Je to bolestné, ale šetříme tím svůj čas, který můžeme věnovat něčemu nebo někomu jinému. 😊

S láskou

 

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku