Dokonalá hospodyňka nebo nedokonale spokojená?

Je sobota a je to tu zase. Za chvíli se chystám na návštěvu za kamarádkami, ale již dopředu vím, co mě bude čekat. Bude se rozebírat, co vše se ode mě a od nich očekává. Vím to, děje se to tak vždycky. Sice to rozebíráme v dobré víře, abychom si navzájem popovídaly, jak být dokonalejší, ale co z toho?

Co vše má správná žena doma uvařit, uklidit, jakým způsobem trávit volný čas, jak se obléknout a jak se chovat k partnerovi? Člověku se až zdá, že být ženou je velice těžká, přetěžká disciplína. Kdo zvládne dělat všechno dokonale? Možná Superman (gratuluji), ale já teda ne. Snažím se, snažím, ale čím víc o dokonalost usiluji, tím víc se zdá vzdálenější.

Dneska jsem dostala úžasný nápad. Udělám dokonalý dort snů mamince ke Dni matek. Jak se tak lopotím a snažím, tak najednou zjišťuji, že čím krásnější dort chci mít, tím víc mi to nejde. Tu mi ujede ruka zrovna při vytváření korpusu: „Panebože, doufám, že si toho nevšimne!“, tady jsem zase natřela na dort příliš málo čokolády: „Zamaskuji to ovocem, achjo.“. Nejhorší na tom všem je, že ten dort snů po mně ani nikdo nechtěl. Vymyslela jsem si to celé sama!

To je na tom nejsmutnější. Někdy si zbytečně komplikujeme život tím, jak chceme mít vše úžasné do posledního detailu. Já si však zabalila svůj dort do krabičky, a i když jsou určitě dokonalejší a krásnější dorty, tak tento jsem dělala s láskou a je stejně nedokonalý jako já. 🙂

 

Máte taky rády nedokonalé dorty?

 

Užívejte víkend,

Mějte se a smějte se!

Stáhněte si zdarma ukázku e-booku Žena, která toužila po lásce a už Vám žádný článek neuteče. O nových článcích Vás budu informovat jako první pomocí emailu.

 

"Miluji lásku a vše kolem ní. Mým posláním je vnést lásku do našich životů ruku v ruce s harmonickými vztahy a štěstím, které si zasloužíme."
Můj příběh si přečtěte tady >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • Zdarma Stáhnout

  • Nejnovější příspěvky
  • Rubriky
  • Potkáme se na Facebooku